Next-Generation Performance in an Ultra-Compact Design
The Lenovo ThinkCentre M70q Gen 5 delivers cutting-edge business performance in a compact Tiny form factor, powered by an Intel Core i5-14500T processor, 32GB DDR5 RAM, and a fast 512GB SSD. Built for modern workloads, it offers exceptional speed, responsiveness, and efficiency for multitasking, office productivity, and demanding business applications. With built-in Wi-Fi and Windows 11 Pro, it’s a powerful and future-ready desktop solution.
| Model | Lenovo ThinkCentre M70q Gen 5 |
|---|---|
| Memory | 16 GB DDR5 |
| Storage | 512GB SSD |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor | Intel Core i5-14500T (Up to 4.80GHz) |
| Video Card | Intel UHD Graphics |
| Connectivity | Wi-Fi Enabled |
| Warranty | 90 Days |
| Condition | Certified Refurbished Grade A (Excellent Condition) |
- Condition : Certified Refurbished Grade A
- Model: Lenovo
- Processor Type: Intel i5 14th Gen
- CPU: Intel® Core™ i5 processor 14500T 24M Cache, up to 4.80 GHz
- RAM : 16GB DDR5
- Screen Size:
- Screen : N/A
- Graphic : Intel® UHD Graphics 630
- HDD : 512 GB M.2 Nvme SSD PCIe
- HDMI/Display Port : DisplayPort 1.2 & HDMI 1.4 port
- LAN :Gigabit
- Memory Card Reader : N/A
- Operating System :Windows 11 pro
- Optical Drive : N/A
- Ports : (3) USB 3.1 Gen 1, (1) USB 3.1 Gen 2 Type-C
- Keyboard: N/A
- Wi-Fi : Yes
- Bluetooth: N/A
- Webcam : N/A
- Warranty:90 Days
For more information on Grades CLICK HERE









