Elegant Design Meets Powerful Performance
The Microsoft Surface Laptop 4 15" combines premium design with professional-grade performance. With Intel Core i7-1185G7, 32GB RAM, 1TB NVMe SSD, and a high-resolution 2496x1664 touchscreen, this laptop is perfect for productivity, creative tasks, and seamless multitasking. Featuring a French keyboard for accurate input and a sleek, portable chassis, it’s a complete professional package.
| Model | Microsoft Surface Laptop 4 15" |
|---|---|
| Memory | 32 GB DDR4 |
| Storage | 1TB NVMe SSD |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor | Intel Core i7-1185G7 (Up to 4.8GHz) |
| Screen | 15" Touch 2496 x 1664 |
| Keyboard | French Keyboard |
| Warranty | 90 Days |
| Condition | Certified Refurbished Grade A (Excellent Condition) |
- Condition : Certified Refurbished Grade A
- Model: Microsoft
- Processor Type: Intel i7 11th Gen
- CPU: Intel Core i7 11th Gen 1185G7
- RAM : 32 GB RAM
- Screen Size: 15 inches
- Screen : 15" PixelSense™ Touchscreen, 2496 x 1664 resolution, 10-point multi-touch, LED-backlit
- Graphic : Intel
- HDD : 1TB NVMe SSD
- HDMI/Display Port : Yes
- LAN :Ethernet
- Memory Card Reader : Yes
- Operating System :Windows 11 pro
- Optical Drive : N/A
- Ports : 2 x USB Type-C
- Keyboard: English
- Wi-Fi : 802.11a/b/g/n/ac Wave 2
- Bluetooth: Bluetooth 5
- Webcam : 720p HD camera
- Warranty:90 Days
For more information on Grades CLICK HERE















